Serate italiane: program jaro 2019

Milí přátelé Itálie a příznivci Jihočeské pobočky Společnosti přátel Itálie,

srdečně vás zveme na jarní sezónu italských večerů.

První z nich se bude konat ve středu 13. března 2019 v prostorách českobudějovické Jazykové školy Aslan (Česká 29), učebna č. 1. od 19:30. Tentokrát jsme pro vás připravili film. Shlédneme laskavou italskou komedii Pane e tulipani (2000, https://www.csfd.cz/film/37531-chleb-a-tulipany/prehled/) v italském znění s českými titulky.

Ve středu 10. dubna 2019 v Literární kavárně Měsíc ve dne (Nová 3) pohovoří manželé Brdkovi o inspirativním městě ležícím v italském regionu Friuli-Venezia Giulia, kdysi největším přístavu Rakouska-Uherska, dnes lákavé turistické destinaci s pozoruhodnou literární tradicí. Těšit se můžeme na cestovatelsko-literární večer: Terst. Začátek ve 20:00

Ve čtvrtek 9. května 2019 se uskuteční v univerzitním klubu Kampa (https://www.facebook.com/KampaJU) přednáška Václava Grubhoffera Knihovna jako odraz duše a doby. Italská knižní sbírka Marie Ernestiny z Eggenbergu. Akce se uskuteční v rámci Filologického klubu pořádaného jihočeskou pobočkou Klubu moderních filologů. Začátek v 19:00.