Ostatní aktivity

Výstava: Massimo Listri – Zahrady v Toskánsku

Od 17. 3. do 5. 4. 2009 uspořádala SPI-jč ve spolupráci s DK Metropol úspěšnou výstavu fotografií, zachycujících nejkrásnější toskánské parky a zahrady. Rozhovor k výstavě zde, bližší informace o autorovi zde. Fotografie z vernisáže jsou k vidění ve fotogalerii.

Výstava: Italské ohlédnutí Pavla Koppa

Od 25. 10. do 25. 11. 2009 proběhla ve spolupráci s Galerií U Beránka výstava fotografií. Informace o autorovi zde, dokumentace je k nalezení ve fotogalerii.

Akce: Itálie na Otavě

V sobotu 24. 7. 2010 se v Písku konal italský den, v rámci něhož proběhla kuchařská show, ochutnávka vín, koncert, divadelní představení či cestopisná přednáška. V rámci akce se od 30. 6. do 25. 7. 2010 ve spolupráci s Prácheňským muzeem podařilo také uspořádat fotografickou výstavu Pavla Koppa. Dokumentace se nalézá ve fotogalerii.

Výstava: Pavel Musil – Oheň a led

Od 3. 2. do 30. 3. 2011 se uskutečnila ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR výstava fotografií zachycujících poněkud kontrastní tváře Itálie – Toskánsko a Dolomity. Vernisáž výstavy je zdokumentována ve fotogalerii.

Rozhovor: Gen Rosso

Ve dnech 3. – 7. 10. 2011 zavítala do Českých Budějovic mezinárodní umělecká skupina Gen Rosso, International Performing Arts Group. Umělci z Itálie, Brazílie, Argentiny, Filipín, Keni, Tanzánie, Španělska, Švýcarska a Polska připravili s českobudějovickými žáky muzikálové představení Streetlight. Vystoupení zhlédlo 5. 10. a 6. 10. na českobudějovickém Výstavišti celkem 4000 diváků. Exkluzivně pro příznivce SPI-jč poskytl rozhovor generální ředitel Gen Rossa a manager celosvětového turné v jedné osobě, charismatický Valerio Gentile, rodák z italského Turína. Foto ve fotogalerii.

Výstava: La primavera italiana (Italské jaro) na fotografiích z Toskánska manželů Kopeckých a Ženkových 

Od 24. 11. do 31. 12. 2014 se uskutečnila ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR fotografická výstava věnovaná zejména toskánské flóře. Foto ve fotogalerii.

Putovní výstava: 25 let činnosti Společnosti přátel Itálie v dokumentech a fotografiích

Výstava byla realizována ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v ČB a Italským kulturním institutem. Vernisáž proběhla 12. 11. 2015 ve foyer Filozofické fakulty a Rektorátu JU za účasti Pavla Koppa, prvního velvyslance ČR v Itálii, fotografa a člena SPI. Fotografie z vernisáže jsou ve fotogalerii.

Návštěva italského velvyslance v Českých Budějovicích

Ve dnech 9.-10. 12. 2015 navštívila Jihočeskou pobočku Společnosti přátel Itálie Jeho Excellence velvyslanec Itálie v ČR Aldo Amati. Součástí návštěvy pana velvyslance byla účast na tradiční italské tombole (viz. archiv serat a jejich fotogalerie) a návštěva Jihočeské univerzity. Jeho Excellence se setkala s rektorem univerzity prof. Liborem Grubhofferem, ředitelem Ústavu romanistiky Filozofické fakulty doc. Ondřejem Peškem a představiteli italianistiky. Následovala přednáška pro studenty o životě, aktivitách a povinnostech velvyslance.

/ Il 9 e 10 dicembre 2015 S.E. Ambasciatore italiano Aldo Amati ha fatto visita alla filiale della Boemia meridionale dell’Associazione Amici dell’Italia. In questa occasione Sua Eccellenza ha preso parte alla tradizionale tombola italiana di Natale e ha visitato l’Università della Boemia meridionale, incontrando il rettore Libor Grubhoffer, il direttore dell’Istituto di Studi romanzi della Facoltà di Lettere e Filosofia Ondřej Pešek e gli altri rappresentanti dell’italianistica. Ha fatto seguito un incontro con gli studenti, in cui ha parlato della vita, delle attività e dei doveri di un ambasciatore. 

Kurz italské kuchyně: Krok do italské gastronomie

Dne 23. 5. 2016 SPI-jč. pořádala kurz italského vaření pro začátečníky i pokročilé. Kurz byl určen pro 10 osob a uskutečnil se pod vedením Slow Food šéfkuchaře Maria v Penzionu Jihočeská salaš v Čakovci nedaleko Českých Budějovic. Foto ve fotogalerii.

Prezentace SPI-jč. na networkingovém setkání pro veřejnost Italský večer

Dne 17. 3. 2017 se v Riegrově ulici č. 51 konal  tematický Italský večer, setkání podnikatelů a veřejnosti se zájmem o italskou kulturu a gastronomii. Společnost přátel Itálie z.s. udělila akci záštitu, k čestným hostům patřili Pavel Kopp a Eva Poddaná. JIhočeská pobočka se představila s prezentací mapující její dosavadní činnost. Foto ve fotogalerii.

Výstava: Pavel Kopp, Chvilky s Itálií, 28. 3. – 30. 4. 2017, Galerie Nahoře. Stálá výstávní síň fotografií, DK Metropol v Českých Budějovicích

 Výstava fotografií a textů (v českém a nově italském jazyce) ze slavné knihy fotografa Pavla Koppa a herce a spisovatele Miroslava Horníčka Chvilky s Itálií (1988, 1. vydání) byla uspořádána ve spolupráci se zmíněnou galerií. Po vernisáži následovala beseda s autorem věnovaná jeho přátelství s Miroslavem Horníčkem, doprovázená hudebním vystoupením písničkáře, textaře, skladatele a herce Pavla Půty. Fotografie z vernisáže ve fotogalerii.

Prezentace SPI-jč. na akci plné italské atmosféry Chuť Itálie v Českém Krumlově, sobota 29. 4. 2017, Hradební ulice Český Krumlov, 10:00-18:00

Cílem zdařilé akce bylo představit malou ochutnávku Itálie v různých podobách – největší důraz byl kladen na věhlasnou italskou gastronomii v podobě ochutnávek italských delikates, pokrmů, vína a kávy, součástí akce bylo ale i živé akustické vystoupení italského písničkáře původem z Neapole Emanuela Nesy či večerní projekce italského filmu. Foto ve fotogalerii.

Výstava: František Krátký – Pavel Kopp, Dva pohledy na Itálii, 9. 1. – 31. 1. 2018, Jihočeská vědecká knihovna, Lidická třída, České Budějovice

Výstava: Karol Kállay/Pavel Kopp: ITALY, 15. 5. – 18. 6. 2019, Stálá výstavní síň fotografií Galerie Nahoře, DK Metropol – 2. respirium, České Budějovice