Italský večer 2015

44. serata italiana: 22. 4. přednesl v kulturním prostoru Kredance Václav Grubhoffer příspěvek na téma Itálie českýma očima v průběhu staletí.

45. serata italiana: 20. 5. mluvila v kulturním prostoru Kredance italská bohemistka Ivana Oviszach o italských pohádkách.

46. serata italiana: Ve vinotéce Barone nero se 23. 6. konala tradiční serata zakončující sezónu, tentokrát obohacená o poslechový pořad Nikoly Medkové, která představila současnou italskou populární hudbu.

47. serata italiana: V Horké vaně byla zahájena 7. 10. sezóna 2015/2016 neformálním setkáním členů a příznivců SPI doplněným promítáním fotografií z různých koutů Itálie.

48. serata italiana: 4. 11. přednesl v Horké vaně  poutavou přednášku Pyrgi a Castrum Novum – archeologie zaniklých antických měst pod vodou i na souši italský archeolog, potapěč, ředitel Musea moře a antické mořeplavby  (Il Museo del Mare e della Navigazione, Santa Marinella) Flavio Enei.

49. serata italiana: 9. 12. se v menze Jihočeské univerzity uskutečnila tradiční italská vánoční tombola. Hostem společenského večera byla Jeho Excellence Aldo Amati, velvyslanec Italské republiky v ČR.

Aldo Amati