Serata italiana: Peppe Voltarelli: koncert

Jihočeská pobočka Společnosti přátel Itálie a Ústav romanistiky FF JU

vás zvou na koncert

kultovního kalábrijského písničkáře

Peppe Voltarelli  působil od roku 1990 jako zakladatel, zpěvák a lídr kultovní skupiny Il Parto delle Nuvole Pesanti, která představovala fúzi rocku, punku a kalábrijské lidové hudby. Po odchodu z této formace vydal jako sólový umělec sedm studiových alb, čtyři soundtracky k filmům a dva živé koncerty.

Třikrát vyhrál prestižní  italskou hudební cenu Targa Tenco – v roce 2010 za album Ultima notte a Malá Strana, v jehož stejnojmenné písni účinkuje česká zpěvačka a herečka Ester Kočičková. Další píseň ze stejného alba, Sta città, nahrál s přepracovaným textem Michala Horáčka pod názvem Matka měst zpěvák František Segrado na svém albu Segrado.

Peppe Voltarelli hrál ve 23 zemích světa a jeho desky vyšly v Evropě, Argentině, Kanadě a Spojených státech. Miniturné po České republice se pro něj stalo již pravidelnou záležitostí. Poprvé vystoupil roku 2004 v Praze společně se skupinou Il Parto delle Nuvole Pesanti. Od té doby se opakovaně účastní českých hudebních festivalů (Litoměřický kořen, Festival autorského šansonu, United Islands of Prague), několikrát hrál v pražském Jazz Docku i v Brně, Litoměřicích, Teplicích či v Ústí nad Labem. 

https://www.peppevoltarelli.eu

Po skončení letního turné po Itálii se Voltarelli vrací do České republiky, aby zde představil své nové album La grande corsa verso Lupionòpolis, které nahrál v New Yorku Marc Urselli (tři ceny Grammy a spolupráce s Lou Reedem a Nickem Cavem) v historickém manhattanském studiu EastSide Sound a umělecky jej produkoval a aranžoval losangeleský italský klavírista Simone Giuliani (na kontě má produkce s Andreou Bocellim a Londýnským symfonickým orchestrem).

Album, které obsahuje deset nových skladeb – osm písní v kalábrijském dialektu, jednu v italštině a jeden instrumentální valčík, bylo nahráno v únoru loňského roku a podíleli se na něm mezinárodně uznávaní hudebníci Davin Hoff (kontrabas), Jake Owen (kytary), Stephane San Juan (bicí), Mauro Refosco (perkuse) a Eleanor Norton (violoncello), Dough Wieselman (saxofon a klarinet) a Amy Denio (zpěv).

Album doprovází videoklip k písni Nun signu sulu mai

 https://www.youtube.com/watch?v=srW9FfZbeng

Koncert se uskuteční v klubu Horká Vana, Česká 222/11, 370 01 České Budějovice

kdy: sobota 18. 11. 2023 v 19 hodin

vstupné: 200 Kč