Italský večer 2018

66. serata italiana: Benátský karneval, Jazyková škola Aslan, Česká 29

Děkujeme všem účastníkům Seraty italiany – prvního ročníku benátského karnevalu! 

Kromě přehlídky krásných masek jsme si mohli vychutnat vynikající jídlo a pití, vyrobit si masku ve výtvarné dílně, dát se vyfotit profesionální fotografkou ve fotokoutku. Večer provázela italská hudba, o níž se postaral Alessandro De Rossi, který připravil i zajímavou video prezentaci a povídání o historii, současnosti a maskách benátského karnevalu. Následovala volba a vyhlášení nejkrásnějších masek i slosování vstupenek všech účastníků, kteří soutěžili o drobné ceny. Večer provázela karnevalová neformálnost, přátelská atmosféra i tanec. Pořádáno ve spolupráci s Jazykovou školou Aslan.

67. serata italiana: Andreas Pieralli, Rozpolcená povolební Itálie. Začátek nové 3. Republiky nebo návrat do temné minulosti? / Un’Italia spaccata dalle elezioni: è l’inizio della nuova 3° Repubblica o il ritorno a un passato oscuro?

28. 3. 2018, Horká vana

Volby z 4. března (ne)vyhrály Hnutí 5 hvězd a Liga severu, které nejvíce uměly těžit z frustrace z ekonomické situace a nejistoty z migrantské krize. Jakým směrem se Apeninský poloostrov vydá? Il M5S e la Lega (non) hanno vinto le elezioni del 4 marzo cavalcando la frustrazione prodotta dalla situazione economica e l’insicurezza figlia della crisi migratoria. Quale direzione prenderà la Penisola?

68. serata italiana: Flavio R. G. Mela, La Congregazione Italiana di Praga. Una storia secolare / Staletá historie italské komunity/kongregace v Praze, 25/4 2018 v Horké vaně.

69. serata italiana: Giuliano Mazza – Fabio Ripamonti, Persi nella traduzione. Aneb o špagetách s kečupem, 30/5 2018, Horká vana.

70. serata italiana: Neformální posezení ve vinotéce Barone Nero, 27. 6. 2018

71. serata italiana: Neformální italský večer v Literární kavárně Měsíc ve dne, 14. 11. 2018, vystoupení italských studentů pobývajících v Českých Budějovicích

72. serata italiana: Vánoční kvíz, který připravili studenti italštiny Ústavu romanistiky FF JU. Akce se konala 12. 12. 2018 v klubu Horká vana.